elixir-hw/input/sch/20021122-00010T4LF.kicad_sym
171 lines
5.4 KiB
Plaintext
(kicad_symbol_lib (version 20211014) (generator kicad_symbol_editor)
(symbol "20021122-00010T4LF" (pin_names (offset 1.016)) (in_bom yes) (on_board yes)
(property "Reference" "J" (id 0) (at -7.62 8.382 0)
(effects (font (size 1.27 1.27)) (justify bottom left))
(property "Value" "20021122-00010T4LF" (id 1) (at -7.62 -10.16 0)
(property "Footprint" "AMPHENOL_20021122-00010T4LF" (id 2) (at 0 0 0)
(effects (font (size 1.27 1.27)) (justify bottom) hide)
(property "PARTREV" "H" (id 4) (at 0 0 0)
(property "STANDARD" "Manufacturer Recommendations" (id 5) (at 0 0 0)
(property "MAXIMUM_PACKAGE_HEIGHT" "3.4mm" (id 6) (at 0 0 0)
(property "MANUFACTURER" "Amphenol" (id 7) (at 0 0 0)
(symbol "20021122-00010T4LF_0_0"
(polyline
(pts (xy -7.62 5.08) (xy -5.715 5.08)) (stroke (width 0.254))
(rectangle (start -6.985 4.7625) (end -5.3975 5.3975)
(stroke (width 0.1)) (fill (type outline))
(polyline
(pts (xy -7.62 2.54) (xy -5.715 2.54)) (stroke (width 0.254))
(rectangle (start -6.985 2.2225) (end -5.3975 2.8575)
(stroke (width 0.254)) (fill (type background))
(pin passive line (at -12.7 5.08 0) (length 5.08)
(name "1"
(effects (font (size 1.016 1.016)))
(number "1"
(pin passive line (at 12.7 5.08 180.0) (length 5.08)
(name "2"
(number "2"
(name "3"
(number "3"
(name "4"
(number "4"
(name "5"
(number "5"
(name "6"
(number "6"
(name "7"
(number "7"
(name "8"
(number "8"
(name "9"
(number "9"
(name "10"
(number "10"